נדל”ן היוקרה בישראל

שוק דירות היוקרה בישראל, כלומר דירות שמחירן 5 מיליון שקל ומעלה, מהווה כ– 0.5% מכלל שוק הדירות. רוב רובו של נדל”ן היוקרה מרוכז באזור מישור החוף אשר בולט ביתרונותיו. בניגוד לדעה הרווחת, רוב רוכשי נכסי היוקרה בארץ הנם ישראלים או יהודים בעלי זיקה לישראל, רוכשים את הנכסים למטרות מגורים ונופש, ולא למטרות השקעה. מתוך כלל הרכישות בשוק נדל”ן היוקרה, רק כ- 30% מהרכישות מבוצעות על ידי תושבי חוץ או אזרחים זרים. הנתונים האחרונים משנת 2015 מעידים כי שוק נדל”ן היוקרה בישראל שינה את כיוונו, וכיום רוכשי הדירות מעדיפים נכסים יוקרתיים בערים – דירות יוקרה, פנטהאוזים וכדומה – על פני וילות ובתים צמודי קרקע.

מאפייני נכסי יוקרה

בניגוד לנכסי נדל”ן ממוצעים, בנוסף למיקומו האטרקטיבי, נדל”ן יוקרה נבנה באופן מוקפד ולרוב זמן הבנייה שלו ארוך יותר, אם בגלל יבוא של חומרים מיוחדים או בשל ההקפדה היתרה, על כן גם ערכו יקר הרבה יותר. נכסי היוקרה הפכו בשנים האחרונות מבוקשים יותר ויותר בישראל, כאשר לרב מדובר בנכסים הנבנים על שטחים גדולים של 400 מ”ר בממוצע ומעלה, בעלי עיצוב מוקפד ובהתאמה אישית לבעל הנכס וחללים פנימיים וחיצוניים גדולים במיוחד. האבזור של נכסי היוקרה נועד להעשיר את רמת החיים של הדיירים ולרב יכלול אביזרי מותרות כגון בריכות שחיה, ג’קוזי, חימום תת רצפתי, חדר כושר, בית חכם, אבטחה וכדומה – כאשר הכל נבנה מחומרי הגלם האיכותיים והיקרים ביותר וברמת גימור מקצועית וגבוהה במיוחד. מטרת העל הנה ליצור את בית המגורים המושלם ועל כן התכנון חייב להיות מוקפד, אישי ובעל משמעות. הבנייה, אם של נכס קרקע ואם של דירת יוקרה, אורכת לעתים מספר שנים עד להשלמת התהליך – החל מבחירת אדריכל ומעצב הפנים, דרך קבלת האישורים הרלוונטיים ועד לסיום תהליך הבניה.

אזורי ביקוש בנדל”ן יוקרה

מנתוני אתר נדל”ן עולה כי ישנה מגמת עלייה חדה במספר עסקאות היוקרה שהתבצעו בערים תל אביב, נתניה ורמת גן. לעומת זאת, הנתונים מראים כי בישובים בהם נכסי הנדל”ן בעיקר נכסים צמודי קרקע, דוגמת קיסריה, הרצליה פיתוח, כפר שמריהו ואזור השרון, חלה ירידה במספר העסקאות שבוצעו. נתונים אלו מעידים על תהליך השינוי בו שרוי שוק נדל”ן היוקרה בישראל בשנים האחרונות. אם בעבר, התפיסה הרווחת הייתה כי בית צמוד קרקע הוא נכס היוקרה האולטימטיבי, הרי שכיום דירות יוקרה במיקום מרכזי ובעלות מפרט מפנק הפכו ליעד נחשק ופופולרי של בעלי הממון. עם זאת ערכם של נכסי נדל”ן יוקרתיים בישראל נמצא בעליה מתמדת וקבועה והביקוש עולה על ההיצע. לכן דווקא בחיפוש אחר הנכס היוקרתי המתאים לכם, מומלץ מאוד לפנות למומחים בתחום, אשר להם בלעדיות על נכסי יוקרה שלרוב אינם מוצעים בשוק, אלא באמצעות תיווך.

קרא עוד: בתים בסביון | בתים להשכרה בסביון

שתפו:

מאמרים נוספים

אחוזות יוקרה

מחפשים לרכוש, או למכור אחוזות יוקרה? נעים מאד, משרד תיווך דה בוטון עומד לרשותכם בכל הקשור למכירה, או רכישה, של אחוזות יוקרה בארץ בכלל וביישוב

תיווך בתי יוקרה

  בעולם הנדל”ן ישנם תחומים נישתיים שונים ואחד ייחודי מבניהם הוא- תיווך בתי יוקרה, המבקש התמחות וידע ספציפיים במיוחד. תיווך בתי יוקרה מצריך התמחות שונה

Compare listings

Compare
Call Now Button